Son Dakika Altın Fiyat

Ucuza tatil yapılabilecek ülkeler

Yaz sezosunun açılmasıyla birlikte tatil planları da yapılmaya başlandı.

Yaz için kimileri bir plaj düşlerken, kimileri de kültür gezileri yapmak istiyor.

Bütçelere göre gidilebilecek yerler ayarlanırken, en çok merak edilenlerden biri de ucuza yapılabilecek yurt dışı gezileri oluyor. Bu listede, ucuza gidebileceğiniz tatil yerleri bulunuyor.

UKRAYNA – Yeni kimlik kartlarıyla pasaportsuz gidebileceğiniz Ukrayna’da uygun fiyatlara tatil yapılabilir.

ARNAVUTLUK – Pasaportla vizesiz ziyaret edilen Arnavutluk, Osmanlı esintilerine sahip olmasının yanında oldukça turistik bir ülke.

BULGARİSTAN – İstanbul’dan arabayla bile ulaşım sağlanabilen komşu ülke Bulgaristan’da da uygun fiyatlara bir tatil yapmam mümkün.

SIRBİSTAN – Vizesiz gidilebilen Sırbistan, ucuz olmasının yanında kültürüyle de oldukça zengin bir ülke.

MAKEDONYA – Balkanlar’a bir gezi düzenlemek istiyorsanız yoğun tarihiyle Makedonya hem cebinize hem de gözünüze hitap edecek bir ülke.

GÜRCİSTAN – Yine tarihi ve doğasıyla görenleri büyüleyen ve vizesiz gidilebilen Gürcistan’ın en çok arabayla gezilmesi tavsiye ediliyor.

PAKİSTAN – Türkiye’yi kardeş olarak gören ve dünyanın en ucuz ülkeleri arasında yer alan Pakistan’da uygun fiyata bir kültür gezisi yapmak mümkün.

TAYLAND – Türk turistler için vize zorunluluğu olmayan ve Asya kültürünü iliklerinize kadar hissedebileceğiniz Taylan’da fiyatlar da oldukça uygun.

HİNDİSTAN – Vize alması oldukça kolay olan Hindistan’da uzun süreli tatiller dahi uygun fiyatlara mal olabiliyor.

SRİ LANKA – 5 TL’ye konaklayabileceğiniz otelleri ve günlük 50 TL’ye geçirebileceğiniz günleri olan Sri Lanka, adeta yer yüzündeki cennet. Doğal güzellikleriyle büyüleyen Sri Lanka, Türk turistler için oldukça uygun bir ülke.

FİLİPİNLER – Dalış merkezleri ve berrak sularıyla plaj sevgisi ağır basanlar için önerilebilecek olan Filipinler’de de ucuz tatil ön plana çıkıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu