Neler yeni

Hoş Geldiniz! Yurt Dışında Yaşayan Gurbetçiler Forumu - gurbetciler.net

Yurt dışına gitmek isteyenler ve yurt dışında yaşayan gurbetçilerin platformu gurbetciler.net'e hoş geldiniz. Siz de foruma üye olarak ücretsiz ilanlar verip gitmek istediğiniz bölge hakkında bilgi alabilirsiniz.

Soru Sor

Diğer ülkelerde ve bölgenizde yaşayan insanlara soru sor.

İlan Ver

Bölgendeki gurbetçiler için ücretsiz ilan ver ve ticarete başla.

Tanış

Bölgendeki gurbetçilerle tanışarak kendinize konumuz hakkında bilgi edinin.

Meslek İçin Almanca

admin

Administrator
Yönetici
Admin
Katılım
14 May 2020
Mesajlar
173
Tepkime puanı
50
Puanları
53
Web sitesi
www.gurbetciler.net
İş bulabilmek veya meslekte başarılı olabilmek için Almancayı iyi bilmek çok önemlidir. Bu yüzden, mesleki gereksinimler için Almanca kursları düzenlenmektedir. Burada, iş arkadaşlarınızla, müşterilerinizle ve şef veya üstlerinizle anlaşabilmeniz için gerekli kelime hazinesi, deyimler ve gramer öğretilir. Bunun yanında komplike metin ve talimatları anlamayı, iş ile ilgili mektup ve elektronik posta yazmanın püf noktalarını öğrenirsiniz.

Federal Göçmen ve Mülteci Dairesi ESF-BAMF Programı kapsamında göçmen kökenlilere yönelik ücretsiz “Meslek İçin Almanca” kursu sunmaktadır. Bu kurslarda Almanca dersi, mesleki öğretim ve vasıflandırma ve staj yoluyla meslek tanıma imkânı sunulmaktadır.

Federal Göçmen ve Mülteci Dairesi dışında başka mesleki Almanca kursları da vardır. Genelde bu kurslar için katılım ücreti alınır. Aralarında büyük farklılıklar bulunan bu kursları içerik olarak inceleyip karşılaştırmakta fayda vardır. Bu şekilde çıkarlarınıza ve ihtiyacınıza en uygun kursu seçebilirsiniz.
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst