Neler yeni

Hoş Geldiniz! Yurt Dışında Yaşayan Gurbetçiler Forumu - gurbetciler.net

Yurt dışına gitmek isteyenler ve yurt dışında yaşayan gurbetçilerin platformu gurbetciler.net'e hoş geldiniz. Siz de foruma üye olarak ücretsiz ilanlar verip gitmek istediğiniz bölge hakkında bilgi alabilirsiniz.

Soru Sor

Diğer ülkelerde ve bölgenizde yaşayan insanlara soru sor.

İlan Ver

Bölgendeki gurbetçiler için ücretsiz ilan ver ve ticarete başla.

Tanış

Bölgendeki gurbetçilerle tanışarak kendinize konumuz hakkında bilgi edinin.

Almanya'da Alınan Ürünlerde Garanti Teminatı Nasıldır?

aysegl

Üye
Katılım
27 Eki 2020
Mesajlar
12
Tepkime puanı
5
Puanları
3
Her satıcı, alıcının ürünü kusursuz bir halde almasını sağlamakla yükümlüdür. Alıcı, satın aldığı üründe ilk iki yıl içinde satın alım esnasında bulunduğu bariz olan hata ve bozukluklara karşı yasal garanti hakkına sahiptir. Bu hak özel indirimli ürünler için de geçerlidir. Kullanımdan dolayı oluşan yıpranma tabii ki bu garanti kapsamına dahil değildir. Satıştan sonraki ilk altı ayda ortaya çıkan hatalarda, satıcının, ürünü hatasız sattığını ispat yükümlülüğü vardır. Bu süre geçmişse, aksini ispat yükümlülüğü alıcıya geçer.

Garanti ve Sağlamlık Teminatı aynı şeyler değildir. Garanti, üreticinin isteğine bağlıdır ve tarafından, ürününün belli özelliklere sahip olduğuna ve/veya belli bir zamana kadar iş göreceğine dair verilen bir sözdür.

Almış olduğunuz ürünü defo nedeniyle veya değiştirmek için geri götürdüğünüzde, orijinal paketinde olması zorunlu değildir. Satın aldığınız her şeyin paketini saklamanızı kimse sizden isteyemez. Kasa fişi de her zaman gerekli değildir. Fiş, ürünün nereden ve ne zaman alındığını kanıtlamayı kolaylaştırmaktadır. Kanıt olarak fiş yerine bir şahit veya hesap dekontu da yeterlidir.

Satın Alınan Ürünü Değiştirme Değiştirme, ürünün hatasız olduğu durumlarda satıcının isteğine bağlıdır.
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst