Neler yeni

Hoş Geldiniz! Yurt Dışında Yaşayan Gurbetçiler Forumu - gurbetciler.net

Yurt dışına gitmek isteyenler ve yurt dışında yaşayan gurbetçilerin platformu gurbetciler.net'e hoş geldiniz. Siz de foruma üye olarak ücretsiz ilanlar verip gitmek istediğiniz bölge hakkında bilgi alabilirsiniz.

Soru Sor

Diğer ülkelerde ve bölgenizde yaşayan insanlara soru sor.

İlan Ver

Bölgendeki gurbetçiler için ücretsiz ilan ver ve ticarete başla.

Tanış

Bölgendeki gurbetçilerle tanışarak kendinize konumuz hakkında bilgi edinin.

Almanya Vizesi Nedir

admin

Administrator
Yönetici
Admin
Katılım
14 May 2020
Mesajlar
173
Tepkime puanı
50
Puanları
53
Web sitesi
www.gurbetciler.net
Herhangi bir iş, seyahat gibi sebeplerden dolayı ülke dışında yer alan başka bir ülkeye seyahat etmenizin gerektiği durumlarda gideceğiniz ülkenin sizlerden talep ettiği belgelerin tamamına vize denir. Diğer bir deyişle, o ülkenin bu şahıs ülkeye girebilir diye izin vermesidir. Vize istemeyen ülkeler de vardır, fakat bunların sayısı çok fazla değildir. Almanya seyahatleri için vize başvurularınız’da bordo pasaportu olan kişiler Almanya vize başvurusu yapmalıdırlar.

Eğer Almanya’ya gitmek isteyen kişi pasaportunda çok girişli vizeye sahip ise bu vize başvurusunu yapmasına gerek yoktur. Yapılacak seyahat çeşidine göre farklı vizen çeşitleri bulunmaktadır. Kısa süreli yapılmak istenen seyahatler için C tipi vize, 90 gün boyunca devamlı kalabilmek için D tipi vizeye başvurulması gerekmektedir. Fakat uzun süreli seyahat etmek istediğiniz durumlarda Almanya Konsolosluğuna başvurmanız gerekir.
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst