Bosna Hersek

Bosna Hersek Vize Alma Rehberi

Bosna Hersek’e gitmek aslında sanıldığı kadar zor değil. Aslında Bosna Hersek vizesi diye bir şey de biz Türk vatandaşları için 60 günlük süre zarfında gerekli değil. Yani 60 gün içerisinde gezeceksek eğer Bosna Hersek vize ihtiyacımız yok. Ancak bazı şartlar vardır elbette. Bosna Hersek’i gezmek istiyorsak eğer hükumete bazı bilgiler vermemiz gerekiyor. Bunlar hotel rezervasyonu olabilir, pansiyon rezervasyonu olabilir ve uçak bileti olabilir devamı çoğaltılabilir. Bir de hesabınızda para olması teminat belirteceği için iyi olacaktır.

Tamam gezmeye gideceğiz vize ihtiyacımız yok ama eğer ticaret yapacaksak ne yapmalıyız? Bunun detaylarını da paylaşacağım.

 1. Pasaport
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Bosna Hersek ticari vize başvuru formu
 4. Bosna Hersek ticari vizesi için dilekçe
 5. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 6. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri
 7. Bankada yeterli miktarda para
 8. Davetiye mektubu
 9. Bosna Hersek ticari vizesi ücreti ödenti dekontu
 10. Banka bilgileri (hesap dökümü)
 11. Şirket bilgileri (ticari gazete, imza sirküleri, faaliyet belgesi vs.)
 12. Uluslararası sağlık sigortası

Eğer daha önce Bosna Hersek ya da Schengen vizeniz yoksa Bosna Hersek sizi görüşmeye çağırabilir unutmadan belirtmek istedim. Bosna Hersek vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken bir tarihte yapmaya dikkat etmeniz sürecin sağlığı için son derece yararlıdır. Vize başvuruları değişmekle birlikte en erken 3 iş gününden daha uzun sürede onaylanabilmektedir. Bosna Hersek ticari vize için gerekli belgeler ise öncelikle başvuru tarihinizden itibaren 6 ay geçerli olan ve boş sayfaları bulunan pasaportunuzdur. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına da dikkat etmeniz ayrıca önem arz etmektedir. Bunlara başta dikkat ederseniz vize almanız kolaylaşacaktır. Pasaportunuz yıpranmışsa bile vize alınabilme ihtimali vardır ama sınır kapısındaki memurlar ne der bilemiyoruz. Zaten 60 günden az kalacaksanız vizeye gerek yok direkt girebiliyorsunuz.

Yani aslında bunun haricinde çok fazla bir ihtiyacınız yok. 60 günden daha az kalacaksanız vize ihtiyacınız yok eğer kalacaksanız da ticari vize gerektiğini belirttik. Çalıştığınız şirketinizden alacağınız mektup ile başvurabilirsiniz. Şimdi konsoloslukların adreslerini paylaşacağım.

Bosna Hersek Büyükelçiliği Ankara Adres: Turan Emeksiz Sokak, Park Blokları, B-Blok No. 3/9-10, G.O.P. adresinde bulunmaktadır. Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 09:00-17:00 arasıdır.

Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosluğu Adres: Dikilitaş Mah. Yeni Gelin Sok. No: 24, Kat.3, Beşiktaş’ta bulunmaktadır ve çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 09.00-17.00 arasındadır.

Bosna Hersek İzmir Fahri Konsolosluğu Adresi :Mustafa Kemal Atatürk Bul. No:65 Atatürk Organize Sanayi Bölgesi 35620 Çiğli’dir. Bosna Hersek Bursa Fahri Konsolosluğu Adresi: Ebu İshak Mah., Yeni Cumhuriyet Cad., Kızyakup Kent Parkı, No:4, Osmangazi’dir ve son olarak Bosna Hersek Konya Fahri Konsolosluğu Adresi ise: Ferhuniye Mah., BasarabeySk. No:9 Selçuklu Konya’dır.

Unutmadan belirtmek gerekir ki eğer bosna hersek vize alacaksanız randevu şartı var. Unutmamak gerekiyor. Kendinizin bizzat vize alabildiği gibi, danışmanlık şirketleri de bu konuda hizmet vermektedirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu