Almanya

Almanya Ücretsiz Genç Göçmen Danışmanlığı – Göçmen Kökenli Gençler İçin Danışmanlık

Almanya Ücretsiz Genç Göçmen Danışmanlığı – Göçmen Kökenli Gençler İçin Danışmanlık; Almanya Ücretsiz Göçmen Danışmanlığı Numarası.

Yabancı bir ülkedeki ilk dönem özellikle gençler için aynı zamanda hem heyecan verici hem de yorucudur. Yeni arkadaşlıklar kurup okul ya da meslekte kendilerini kanıtlamak isterler. Genç Göçmen Danışmanlıkları (JMD) genç insanlara Almanya’daki yeni çevreye alışmada yardımcı olurlar. Göçmen genç ve yetişkinlere 27 yaşına kadar refakat eder, danışmanlık hizmeti sunarlar. Genç Göçmen Danışmanlığı siz ve çocuğunuz için her zaman ücretsizdir.

Özel Sunumlar ve Kişisel Danışmanlık

Genç Göçmen Danışmanlığının hizmetleri uyum destek planlı kişisel refakattan özel durum danışmanlığına, ebeveyne hizmetlerden grup çalışmaları ve kurslara kadar uzanır. Buralarda birçok konu hakkındaki sorulara cevap bulabilirsiniz:

  • Yetiştirme, çocukluk ve gençlik
  • Okul ve mesleki eğitim sistemi
  • Meslek seçimi
  • Bilgisayar ve Almanca öğrenme programlarının kullanımı

Genç Göçmen Danışmanlıkları Almanya genelinde 420 noktada bulunmaktadır. Danışmanlıktan gençlik sosyal hizmetleri sunan kurumlar sorumludur:

  • Bundesarbeitsgemeinschaft Evangelische Jugendsozialarbeit (Federal Protestan Gençlik Sosyal Yardım Hizmetleri Çalışma Grubu)
  • Bundesarbeitsgemeinschaft Katholische Jugendsozialarbeit (Federal Katolik Gençlik Sosyal Yardım Hizmetleri Çalışma Grubu)
  • Arbeiterwohlfahrt (İşçi ve ailelerine yardım eden hizmet kurumu)
  • Internationaler Bund (Uluslararası Birlik), Paritätischer Wohlfahrtsverband (Alman Eşitlikçi Sosyal Yardım Kurumu) ve Deutsches Rotes Kreuz (Alman Kızılhaç Kurumu)

Federal Göçmen ve Mülteci Dairesi Halkla İlişkiler Servisi
Bunun dışındaki sorularınız için Federal Göçmen ve Mülteci Dairesi Halkla İlişkiler Servisine başvurabilirsiniz. Özellikle göçmenlik ve uyum kanunuyla ilgili olan uyum kursları, oturum izni veya vatandaşlığa geçme hakkında bilgilendirir.

Halkla ilişkiler servisine +49 911 943-6390 numaralı telefondan veya www.bamf.de/kontakt-buergerservice adresindeki iletişim formu ile ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu